Bezpłatne sprawdzone programy do nagrywania pulpitu i gier

0
33

Są sytuacje, w których zależy nam na przechwytywaniu obrazu czy streamingu pulpitu użytkownika. Chcesz zachować świetny pojedynek lub spektakularny finał jednej z gier? Warto skorzystać z jednego z darmowych programów do nagrywania gier. Podpowiadamy, jakie są dostępne i warte uwagi.

Szybki rozwój branży gier

Gry to emocjonująca rozrywka i nieustannie rośnie liczba miłośników tej aktywności. Na rynku wciąż pojawiają się też nowe i pełny wyzwań produkcje. Dawniej granie kojarzyło się z zabijaniem i stratą czasu, dzisiaj jest modne, ale też pełne korzyści – wybrane z nich uczą logicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji, przestrzennego postrzegania rzeczywistości, uczą też rywalizacji i sztuki przegrywania.

Streaming gier

Jedną z form rozrywki jest też oglądanie i podziwianie cudzych umiejętności podczas grania w słynne produkcje. Jest możliwość nagrania i udostępnianie swoich potyczek na platformach streamingowych. Można je nie tylko podziwiać, ale też traktować jak poradniki podpowiadające, jak przejść trudny etap danej gry. W jaki sposób można bezpłatnie strumieniować gry?

Bezpłatne programy do nagrywania pulpitu

Wraz z modą na udostępnianie filmów i streamingu na portalach społecznościowych często używane stały się też programy do nagrywania ekranu. Są łatwe w obsłudze, wystarczy podstawowa wiedza na temat komputerów. Oto kilka wybranych przez nas darmowych propozycji.

Open Broadcaster Software Studio. Bezpłatny program do przechwytywania obrazu i streamingu pulpitu jest jednym z najpopularniejszych wśród montujących filmiki i wideoporadniki. Oferuje wiele możliwości i jest łatwy w obsłudze – można m.in. ustawić liczbę nagrywanych klatek na sekundę, format zapisywanego filmu. Jest też możliwość obsługiwania kamery i innych urządzeń do przechwytywania.

Bandicam. Nieskomplikowane narzędzie do przechwytywania aktywności ekranu do plików wideo. Chętnie używane przez graczy i youtuberów, oferujące tryb do nagrywania sesji gier. Standardowo, przed rozpoczęciem rejestrowania, trzeba ustawić parametry wideo (liczbę klatek na sekundę, jakość obrazu) oraz audio.

Action! Program do rejestrowania obrazu wraz z dźwiękiem. Zapewnia świetną jakość (maksymalna rozdzielczość zapianego materiału wideo to 8192×8192), jest niezbędny do zapisywania filmików wykorzystywanych następnie do tworzenia poradników. Daje też możliwość zapisywania obrazu równocześnie z dwóch kamer oraz pozwala na płynne przechwytywanie obrazu z ekranu komputera do formatu MP4 w jakości 4K Ultra HD.

Jeśli chcesz dowiedzieć jakich programów do nagrywania gier używają inni – sprawdź na społeczności miłośników technologii – LenovoZone.pl: https://lenovozone.pl/forum/oprogramowanie/topic407.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here