Co należy wiedzieć, kupując ekspres do kawy?

0
44

Ekspres do kawy to przydatne urządzenie, szczególnie u osób, gdzie kawowy napój przyrządzany jest codziennie. Dlatego, zanim kupimy konkretny model ekspresu do kawy, zastanówmy się na kilkoma kwestiami, które warto wziąć pod uwagę. Urządzenie musi w końcu spełniać wszystkie nasze wymagania, a dodatkowo być funkcjonalne i intuicyjne.

Jakość kawy

Na smak przygotowanej kawy wpływa wiele czynników. Nie tylko samo urządzenie za to odpowiada, ale również wiele innych aspektów. Przede wszystkim należy używać wysokiej jakości gatunku ziaren. Gdy zastanawiamy się nad zakupem ekspresu ciśnieniowego, istotne jest, aby posiadał młynek, który zmieli ziarnistą kawę. Gotowy mielony odpowiednik w opakowaniach pozbawiony jest walorów smakowych. Dużo osób jednak stawia na mieloną kawę ze względu na szybkość użycia, a następnie przygotowania. Nie zapomnij także wymieniać codziennie wodę. Świeżo użyta woda do zaparzenia kawy sprawi, że zachowa ona swój prawdziwy smak. Gdy użyjemy pozostawionej wody z poprzednich filiżanek, mamy gwarancję świeżości i dobrej jakości. Jak zrobić odpowiedni napój? W przypadku ekspresów automatycznych musimy wsypać ziarnistą kawę w odpowiednie miejsce. W urządzeniach kolbowych ziarna wsypuje się do sita kolby. Jednak wcześniej należy zmielić kawę w młynku.

Wygoda i szybkość przygotowania

Ekspres do kawy powinien być urządzeniem, który działa szybko, a przyrządzenie napoju staje się wygodne. Automatyczny, jak i na kapsułki sprzęt jest najszybszym rozwiązaniem. Za szybkość danego urządzenia bezpośrednio odpowiada moc oraz ciśnienie. Wybierzmy ekspres o ciśnieniu od 9 do 15 bar i mocy od 1450W. Zapewnia to szybkie przygotowanie kawy oraz doskonały i aromatyczny smak. Decydując się na zakup ekspresu, ważna jest również ilość osób, która będzie korzystać z urządzenia. Pozwoli nam to zdecydować, czy przyda się możliwość parzenia dwóch kaw jednocześnie w modelu automatycznym. Wśród opcji, która ułatwi nam szybkość i wygodę przyrządzania napoju, jest podgrzewanie wody, regulowany dozownik, czy funkcja samooczyszczania. W dodatku, jeśli lubimy mleczne kawy, nasz ekspres powinien posiadać spieniacz lub system spieniania mleka.

Cena ekspresu do kawy

Pierwsze, co zwraca naszą uwagę podczas zakupu ekspresu do kawy, jest cena. Nie możemy oczywiście tylko nią się sugerować, dokonując wyboru. Wiele urządzeń, które znajdziemy w sklepach stacjonarnych, ma mocno zawyżone ceny, dlatego warto szukać danego modelu poprzez sklepy internetowe. Zyskujemy często nie tylko konkurencyjne ceny, ale również wiele bonów zniżkowych, promocji, czy dodatkowych akcesoriów. Dlatego polecamy ekspresy do kawy w sklepie internetowym Świat Ekspresów, gdzie znajdziesz wiele modeli urządzenia. Funkcjonalne z wieloma udogodnieniami – ekspresy te będą inwestycją na lata.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here