Dlaczego pracownicy serwisu naprawiającego telefony zakładają białe rękawiczki?

0
52

Jeśli oddałeś swój telefon do serwisu, możesz być pewien, że osoba, która będzie go naprawiać, założy do tego białe rękawiczki. Dlaczego tak się dzieje i czemu ma to służyć? Zaraz się o tym przekonasz.

W HTC serwis Warszawa znajdziesz nie tylko profesjonalny sprzęt, ale również białe rękawiczki. Pełnią one funkcję antystatyczną, a ich użycie jest bardzo istotne. Jest to istotne w przypadku samego stanowiska pracy – takie rękawiczki zawsze powinny znaleźć się na biurku technika.

Niebezpieczne rozkładanie smartfonów

W każdym przypadku bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze. A warto pamiętać o tym, że w kwestii rozkładania smartfonów na części pierwsze, serwisanta mogą spotkać niemiłe niespodzianki. Okazuje się, że ta praca wcale nie jest taka miła i przyjemna, a już na pewno nie należy do najbezpieczniejszych na świecie! Czym przejawia się ryzyko? Przykładem może być telefon z rozbitym wyświetlaczem. W takiej sytuacji naprawa HTC Warszawa oczywiście jest możliwa, jednak nie obejdzie się bez komplikacji. W momencie rozkładania takiego telefonu, technik musi liczyć się ze sporą liczbą elementów szklanych na stanowisku pracy. A jest to dość niebezpieczne, ponieważ drobne szkło bardzo szybko wbija się w palce i sprawia ogromny dyskomfort.

Nie pozostawiają odcisków palców

Rękawiczki antystatyczne nie pozostawiają żadnych śladów na wewnętrznej stronie wyświetlacza czy też płycie głównej, dzięki czemu praca staje się najzwyczajniej w świecie łatwiejsza. Ponadto są jeszcze inne kwestie praktyczne. Tego typu rękawiczki polepszają stabilność chwytania poszczególnych elementów w trakcie rozkładania telefonu. W znacznej mierze ułatwia to pracę i sprawia, że technik może wykonać poszczególne czynności znacznie szybciej. W wielu przypadkach wewnętrzna strona rękawiczek jest nakrapiana specjalną gumą, co jeszcze bardziej ułatwia pracę. Używanie takiego elementu garderoby ponadto może zapobiec wyładowaniom elektrostatycznym we wszystkich urządzeniach elektrycznych. Zatem chronią ręce! Używanie rękawiczek niesie ze sobą wiele plusów, a większość techników jest do nich tak przyzwyczajona, że traktuje je niczym drugą skórę. Jeśli zależy Ci na naprawie Twojego telefonu HTC Warszawa, powinieneś postawić na sprawdzoną firmę. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie serwis MedicPhone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here