Drony – co powinniśmy o nich wiedzieć?

0
57
Drony - co powinniśmy o nich wiedzieć

Drony to zdalnie sterowane statki powietrzne – taka jest ich definicja. Przez niektórych są nazywane zabawkami, jednak musimy pamiętać, że dron to wcale nie zabawka a wręcz przeciwnie – poważne i ciężkie urządzenie, którym można nawet zrobić komuś krzywdę. By tego uniknąć najlepiej nabyć jest drona z funkcją stabilizacji. Dzięki temu że dron posiada funkcję stabilizacji, możemy go zawiesić na dowolnej wysokości. Nowoczesne drony niemal wszystkie są już wyposażone w kamery. Standartem jest też obsługiwanie drona za pomocą telefonu komórkowego. Wtedy mamy możliwość zobaczenia obrazu z drona na naszym smartfonie i sterowanie dronem za jego pośrednictwem. Możemy polecieć w górę dół o przodu i to tyłu a dron bez problemu wykona wszystkie nasze polecenia. Ceny najtańszych dronów zaczynają się od 200-300 złotych. Za lepszy model musimy zapłacić od 500-1000zł.

Drony profesjonalne

Są też drony profesjonalne, produkowane przez firmę DJI które służą głównie zawodowcom. Bardzo dobrze nadają się do filmowania imprez sportowych jak i kulturalnych. Są też używane do filmowania hoteli i pensjonatów. Właściciel takiego drona może sporo zarobić na jego posiadaniu, ponieważ filmując różnego rodzaju obiekty otrzymuje za to sowite wynagrodzenie. Wystarczy założyć firmę, która będzie zajmowała się filmowaniem obiektów turystycznych, noclegowych, czy wszelkiego rodzaju imprez sportowo-kulturalnych. Najpierw trzeba jednak przejść szkolenie w pilotażu, ponieważ zawodowe wykorzystywanie drona jest zabronione, jeśli nie posiadamy stosownych uprawnień.

Gdzie kupować drony ?

Drony najlepiej kupować przez internet – istnieje mnóstwo sklepów na rynku, które tylko prześcigają się w oferowaniu swoim stałym klientów na prawdę korzystnych ofert cenowych. Dodatkowo możemy też się doradzić danego sklepu, który model drona będzie dla nas najlepszy. Inne modele są bowiem dobre dla początkujących, a inne wymagania mają co do nich profesjonaliści. Przed zakupem wybranego modelu upewnijmy się, że dron na pewno jest w stu procentach zgodny z naszymi oczekiwaniami. Po zakupie pozostaje nam tylko nauka pilotażu. Jeżeli nie mamy super profesjonalnego drona, a takiego przeznaczonego do rekreacji, nie będziemy mieli problemów z nauką jego sterowania. Wystarczy opanować wszystkie przyciski i funkcje które posiada pilot zdalnie sterującym, a latanie będzie dla nas przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here