EarPods czy AirPods — porównanie słuchawek od Apple

0
50

Wszystkie produkty Apple cieszą się powodzeniem, niezależnie od tego, czy chodzi o podstawowe urządzenia marki, czy akcesoria. Ceni się jakość, design, trwałość, ale przede wszystkim logo Apple to prestiż. Dlaczego podczas szukania słuchawek wybrać właśnie Apple i po który model sięgnąć?

Ponieważ telefony od dawna nie służą jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, inwestuje się w dobrej jakości akcesoria. Dzięki temu można w pełni korzystać z urządzenia. Podstawą na liście obowiązkowych akcesoriów są słuchawki. Jeśli mamy iPhone’a, najlepiej sięgnąć po te oryginalne, które zapewnią wysokiej jakości dźwięk.

Jak zmieniły się słuchawki Apple Earpods na przestrzeni lat?

Ten model jest już staruszkiem, jeśli spojrzymy, jak wiele urządzeń pojawiło się na rynku od dnia premiery. Apple Earpods pierwszy raz pojawiły się w 2001 roku. Od tamtego czasu się je udoskonalało, w efekcie te dostępne dzisiaj spełniają najważniejsze potrzeby. Najnowsze słuchawki Apple Earpods mają dopasowywać się do kształtu ucha, są wyposażone  złącze Lighting, a głośniki gwarantują czystość dźwięku. Wszystko to razem sprawia, że są dużo wygodniejsze podczas użytkowania niż pierwsza wersja, a słuchanie muzyki jest znacznie przyjemniejsze. Ich zaletą jest również to, że w nowej wersji jest wbudowany pilot, który nie tylko pozwala na to, by regulować głośność. Możliwa jest zmiana utworów, czy zakończenie połączenia.

Apple Airpods – nowe, ale czy równie dobre, jak te udoskonalane latami?

Patrząc na historię urządzeń Apple, można powiedzieć, że słuchawki Apple Airpods są jednym z nowszych rozwiązań. Ich premiera była w 2016 roku, zatem stosunkowo niedawno. Pod wieloma względami różnią się od słuchawek Apple Earpods, nawet na pierwszy rzut oka. W przeciwieństwie do wcześniejszych modeli Apple Airpods to słuchawki bezprzewodowe. Jedną z największych zalet jest to, że mogą się same wyłączać, w zależności od tego, czy akurat włoży się je do uszu, czy wyjmie. Ponieważ są dedykowane do innych urządzeń Apple, mogą się z nimi samoczynnie łączyć. Wszystko to jest możliwe dzięki obecności czujników optycznych. Wśród innych walorów słuchawek wymienia się dużą wydajność baterii, która pozwala słuchać muzyki przez 5 godzin bez przerwy. Co ciekawe etui, jakie jest dołączone do słuchawek, też odpowiada za ładowanie. Czas słuchania może wynosić nawet 24 godziny! Wybierając słuchawki trudno zdecydować, czy lepsze są Apple Earpods, czy Apple Airpods. Oba warianty są warte uwagi, przy czym słuchawki bezprzewodowe kosztują cztery razy więcej niż przewodowe.

Czy będzie coś nowego?

W najbliższym czasie dla fanów Apple’a będą dostępne kolejne dobre słuchawki – Airpods 2. Jak łatwo się domyślić jest to udoskonalona wersja Apple Airpods. Słuchawki mają mieć elastyczne pokrycie z matowego szkła. Ma się też pojawić standard Bluetooth 5, który pozwoli na jeszcze mniejsze zużycie energii. Bezprzewodowe mają być nie tylko słuchawki, ale również etui. Nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera, a do tego czasu wybierać możemy między modelami wymienionymi wcześniej.

Informacje zaczerpnięte z: https://idream.pl/audio/sluchawki-douszne-apple.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here