Jak napisać dobre ogłoszenie o sprzedaży telefonu?

0
57

Każdego roku wielu ludzi decyduje się na wymianę telefonu na nowy model. Producenci stale prześcigają się we wprowadzaniu na rynek nowych, innowacyjnych rozwiązań, których konsumenci potrzebują. Dlatego większość z nas wybiera nowszy egzemplarz, który posiada lepszy aparat, kamerę oraz dodatkowe aplikacje.

Problem pojawia się wtedy, gdy nie mamy co zrobić ze starym telefonem. Ma on w sobie nadal wartość, więc warto byłoby go odsprzedać. Wbrew pozorom nawet starszy model znajdzie nowego właściciela. Wystarczy tylko dobrze napisać ogłoszenie.

W jaki sposób skonstruować ogłoszenie sprzedaży?

Doskonałym rozwiązaniem, sposobem sprzedaży są z pewnością ogłoszenia internetowe. Prawidłowo sformułowane powinno przykuwać uwagę osób zainteresowanych kupnem. W tym celu stosuje się wyróżnienie najważniejszych słów, przedstawia podstawowe parametry i zalety oferowanego produktu oraz korzyści z zakupu.

Jak napisać skuteczne ogłoszenie?

Na początek należy skupić się na napisaniu dobrego, chwytliwego tytułu. Czasami wystarczy w nagłówku użyć słowa „okazja”, „wyprzedaż” albo podać czas do kiedy ważne jest ogłoszenie. W wielu przypadkach zwiększa to liczbę kliknięć i przyciąga więcej potencjalnych klientów.

To, co najbardziej interesuje nabywcę to cena. Powinna być ona podana. Jednak przy sprzedaży używanych telefonów potencjalni nabywcy mogą próbować negocjacji niższej ceny, dlatego początkowo można delikatnie zawyżyć cenę. Można będzie wtedy opuścić kilka złotych, tak aby klient był w pełni zadowolony, ale też, żeby sprzedawca nie był stratny. Natomiast ważne również, aby cena nie była zbyt wygórowana, gdyż wtedy ciężko będzie sprzedać używany sprzęt.

Kolejnym krokiem jest stworzenie konkretnego opisu. Należy dokładnie opisać, co mamy na sprzedaż oraz jaki jest stan produktu. W przypadku starszego i używanego modelu komórki trzeba dokładnie przedstawić wszystkie najważniejsze szczegóły i poinformować nawet o drobnych rysach czy pęknięciach.

Nigdy nie wolno oszukiwać klientów, ponieważ może to spowodować zwrócenie zamówionego produktu. Warto zgromadzić wszystkie fakty oraz dodatkowe informacje o telefonie i przedstawić je w formie korzyści.

Udowodniono również, że sama informacja o tym, z jakiego powodu sprzedawany jest przedmiot, zwiększa zainteresowanie nabywców. Dlatego warto napisać o tym, że mamy nowy telefon i stary jest nam już niepotrzebny, a nadal świetnie działa.

Bardzo ważne są również same zdjęcia. W obecnych czasach można je wykonać profesjonalnym aparatem, ale także dobrym telefonem komórkowym. Badania pokazują, że ogłoszenia ze zdjęciami mają zacznie większe szanse na sukces i częściej są wyświetlane.

Na koniec należy podać swoje dane kontaktowe. Można podać telefon oraz e-mail, a nawet kontakt przez Facebooka, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększamy wiarygodność.

Gdzie wystawiać ogłoszenia?

Na polskim rynku jest wiele serwisów ogłoszeniowych, które oferują możliwość wystawienia na sprzedaż używanego telefonu. W większości przypadków taka usługa jest bezpłatna.
Zamieszczanie darmowych ogłoszeń oferuje między innymi serwis ogłoszeniowy Pokato.pl. Na portalu Pokato.pl znajdziesz ogłoszenia telefony komórkowe nowe i używane, gdzie sam możesz dodać informację o chęci sprzedaży używanego telefonu, bądź znaleźć dla siebie nowy model telefonu dostosowany do indywidualnych potrzeb czy preferencji. Możliwości jest naprawdę wiele. Oprócz darmowych ogłoszeń dostępne są również ogłoszenia wyróżnione Premium, które mają zagwarantowane wysokie miejsce na liście wyników. Dzięki temu ogłoszenie cechuje się nawet kilkunastokrotnie lepszą oglądalnością niż te standardowe, a to sprawia, że szansa sprzedaży telefonu znacząco wzrasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here