Jaka niania elektroniczna – jak wybrać?

0
41
Jaka niania elektroniczna - jak wybrać

Niania elektroniczna to doskonały sprzęt dla świeżo upieczonych rodziców. Sprzęt przydaje się nie tylko w momencie, gdy chcemy wyjść z domu, w którym zostaje śpiący bobas, ale również kiedy uśpimy dziecko w łóżeczku – w innym pokoju możemy je obserwować. W momencie gdy dziecko „zaczyna się kręcić”, wypadnie mu smoczek czy odkryje się z kołderki możemy zareagować.

Sprzęt najczęściej składa się z dwóch urządzeń – nadajnika jest to urządzenie wyposażone w podstawowych modelach audio jedynie w mikrofon, w droższych modelach wideo jest to kamera z mikrofonem oraz odbiornika – urządzenia, które przekazuje nam dźwięk w modelach podstawowych lub dźwięk i obraz – w modelach droższych.

Na rynku mamy wiele modeli niań elektrycznych i często nie wiemy na co zwrócić uwagę podczas wyboru produktu. Podpowiadamy jak wybrać dobrą nianię elektroniczną.

Zasięg sygnału niani elektronicznej

Przed wyborem urządzenia powinniśmy zastanowić się w jakich warunkach będziemy używać naszej niani elektronicznej – czy będzie wykorzystywane jedynie w mieszkaniu, gdzie od nadajnika do kamery będzie zaledwie kilka metrów czy będziemy chcieli obserwować obraz wychodząc na zewnątrz.Oczywiście ściany budynków bardzo ograniczają siłę sygnału i należy wziąć to pod uwagę. Nowoczesne nianie pozwalają na uzyskanie zasięgu w otwartej przestrzeni nawet do 250 metrów. W budynkach zasięg ten maleje do około 50 metrów. Do dyspozycji mamy również modele, które łączą się z siecią wi-fi w naszym domu, w takim wypadku możemy odbierać sygnał z dowolnego miejsca, jeśli mamy tam dostęp do internetu.

Jakość urządzenia

Jeśli decydujemy się na nianię wideo – opcja z kamerą i ekranem jako odbiornikiem warto zwrócić uwagę na parametry kamery i funkcję działania w nocy. Jest to ważna opcja z racji na to, że w pokoju w którym będzie spało nasze dziecko panuje ciemność lub pół ciemność, dlatego kamera powinna być wyposażona w podczerwień, w celu uzyskania odpowiedniej jakości obrazu przy zgaszonym świetle. Istotna okazuje się także wielkość i rozdzielczość naszego odbiornika – ekranu na którym będzie wyświetlać się obraz z naszej kamerki. Im większy ekran i lepsza rozdzielczość tym lepiej będziemy widzieć co dzieje się w pokoju dziecka.

Dodatkowe funkcje

Niektóre nianie elektroniczne posiadają także wiele ciekawych funkcji, które są pomocne przykładowo podczas usypiania dziecka. Są to różnego rodzaju melodyjki, które możemy włączać zdalnie za pomocą naszego odbiornika. Dostępne są również modele, które posiadają opcję podłączenia kilku kamer, co może okazać się przydatne, gdy mamy w domu większe dziecko i musimy zostawić je same, a chcemy mieć obraz całego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here