Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

0
50
Jaką szczoteczkę soniczną wybrać

Zdrowie naszych zębów zależy nie jedynie od prawidłowości czyszczenia zębów. Niezwykle dużo zależy także od szczoteczki, jakiej używamy. Coraz ogromniejszą renomą cieszą się szczoteczki soniczne.

Szczoteczka soniczna – czy warto?

Rezultaty stosowania szczoteczki sonicznej zobaczysz niezwykle szybko. Już po paru tygodniach zauważysz, iż zęby oraz poszczególne przebarwienia zaczną być jaśniejsze. Zmniejszy się także ilość płytki nazębnej oraz kamienia. Oczywiście także odpoczną nasze dziąsła, ponieważ szczotka soniczna jest bardziej miękka od szczoteczki elektrycznej oraz szczoteczki manualnej. Nie wywołuje ona recesji dziąseł, więc obniżania się ich linii oraz odsłaniania korzeni zębów. Rezultaty będą także widoczne u dzieci, ponieważ najczęściej poświęcają one mało czasu na czyszczenie, natomiast szczoteczka soniczna, w odróżnieniu od manualnej, czyści zęby szybciej oraz skutecznie.

Jak dobrać szczoteczkę soniczną?

Gdy już jesteśmy zdecydowani na zakup szczoteczki sonicznej, należałoby zastanowić się, jaki model będzie dla nas właściwy. Decydując, jaka szczoteczka soniczna będzie najdoskonalszym wyborem dla Ciebie należałoby zwrócić uwagę na takie cechy jak szybkość szczotkowania i ilość trybów pracy.

Szybkość szczotkowania

Ocenę szczoteczki rozpocznijmy od ustalenia, z jaką prędkością funkcjonuje jej głowica. Jest to niezwykle istotny parametr wpływający między innymi na skuteczność jej pracy oraz na łatwość usuwania płytki nazębnej. Przeważnie szczoteczki soniczne oferują szybkość blisko 30 tys. ruchów na minutę. Najlepsze szczoteczki soniczne tworzą w tym czasie chociażby 60 tys. ruchów. W tym wypadku, jak łatwo się domyślić, im większa szybkość, tym lepsza szczoteczka.

Ilość trybów pracy

Nasza szczoteczka nie musi służyć tylko do regularnego oczyszczania zębów. Odpowiednia szczoteczka soniczna proponuje także mnóstwo innych, interesujących trybów pracy.

      tryb wybielania zębów – wytwórcy szczoteczek obiecują, iż po dwóch tygodniach mycia zębów w tym trybie, zauważymy różnicę w kolorze naszych zębów,
      delikatne szczotkowanie – jest ono doskonałe na początek przygody z naszą nową szczoteczką. Pozwoli przyzwyczaić się do jej pracy. Sprawdza się także w wypadku osób z delikatnymi zębami, i osób, jakie od niedawna noszą aparat ortodontyczny,
      masaż dziąseł – pomaga on polepszyć ich ukrwienie, co pozytywnie działa w wypadku pewnych dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here