Laptop czy komputer stacjonarny – co lepsze dla gracza?

0
199
Laptop czy komputer stacjonarny – co lepsze dla gracza

Dobry gracz musi posiadać odpowiedni sprzęt, który będzie mu pomocny podczas zmagań na najwyższym poziomie. Dla takiej osoby podstawą będzie odpowiedni komputer. Tutaj pojawia się pewien dylemat. Czy wybrać jednostkę stacjonarną, czy laptop? Obie opcje mają swoje wady i zalety. Co będzie lepsze dla gracza?

Typ gracza

Wybór sprzętu w głównej mierze zależy od typu gracza, z jakim mamy do czynienia. Innego sprzętu będzie potrzebował zawodowy gracz, grający w strzelaniny a jeszcze inny będzie odpowiedni dla kogoś, kto lubi grać w gry MMORPG z przyjaciółmi.

Laptop

Największą zaletą laptopa jest jego mały i poręczny rozmiar, który zapewnia mu znakomitą mobilność. Dlatego fenomenalnie nadaje się dla graczy, którzy dużo się przemieszczają. Doskonale nadaje się dla tych, którzy często zmieniają swoje miejsca zamieszkania czy chwilowego pobytu. Laptop można także zabrać na wakacje by po całym dniu pływania w morzu, wieczorem zasiąść sobie do partyjki w ulubioną grę.

Co do graczy na wyższym poziomie – laptop będzie doskonały dla tych, którzy często biorą udział we wspólnych sesjach gier na żywo, czyli np. w tak zwanych: „LAN party”. Taka impreza polega na tym, że grupa ludzi spotyka się w jednym miejscu, przynosząc ze sobą swoje komputery i grając wspólnie. Jest to praktycznie norma dla wszelkich graczy zawodowych, którzy w taki sposób mogą skutecznie trenować czy nawiązywać przydatne znajomości branżowe.

Zarówno plusem, jak i minusem jest wbudowana klawiatura, która nawet w najlepszych modelach zwykle nie dorównuje profesjonalnym klawiaturom np. mechanicznym. Problem nie jest jakoś szczególnie duży, gdyż i tak zawsze można do laptopa podpiąć jakąś zewnętrzną klawiaturę i myszkę dedykowaną dla gracza.

Komputer stacjonarny

Jednostka stacjonarna jest najczęstszym wyborem dla gracza a szczególnie dla tego na poziomie zawodowym. Jeśli tylko nie mamy problemu z ograniczającym nas miejscem czy z tym że co chwilę się przenosimy, to zwykle lepiej jest kupić komputer stacjonarny do grania. Z racji jego rozmiarów znacznie taniej można skompletować sprzęt o wysokiej jakości a później wymieniać części. Z racji rozmiarów jego chłodzenie będzie także skuteczniejsze niż te w małym laptopie.

Co lepsze?

Jeśli gracz należy do typu mobilnego, to wtedy dobrze będzie pomyśleć o laptopie. Natomiast jeśli większość czasu spędzamy na grze w domu, to doskonałym wyborem będzie zwykły komputer stacjonarny, który jest bardziej ekonomiczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here