Laptop do biura – co wziąć pod uwagę?

0
60
Laptop do biura - co wziąć pod uwagę

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem laptopa, który posłuży Ci w miejscu pracy – trafiłeś w odpowiednie miejsce. Służbowe laptopy nie potrzebują wygórowanych parametrów, części takie jak karta graficzna nie mają żadnego znaczenia. Biurowy laptop musi zapewnić Ci komfort i niezawodność. Jest to ważne, w końcu spędzasz przy nim nawet 8 godzin, to więcej niż przeciętnie przy komputerze w domu.

Wygodna ponad wszystko

Najistotniejszą cechą laptopa, który chętnie będzie współpracował z Tobą w pracy to ergonomia. Wszystkie inne cechy przestają mieć znaczenie gdy sprzęt jest zwyczajnie niewygodny lub głośny. Spędzając długie godziny przy komputerze musisz mieć pewność, że wygodnie Ci się będzie na nim pracować.

Weź pod uwagę elementy takie jak wykonanie klawiatury, sprawdź czy komfortowo Ci się na niej pisze. Posłuchaj, czy wiatrak odpowiadający za chłodzenie nie pracuje zbyt głośno. Może nie będziesz w stanie się przez niego skupić. Skoro o chłodzeniu mowa to obudowa nie powinna się zbyt mocno nagrzewać, to nic przyjemnego.

Większość użytkowników wybiera do pracy ekrany 15,6 cala.

Ekran

Matryca Twojego przenośnego komputera powinna być matowa. Gdy trzeba pracować w różnych warunkach ma to znaczenie, tak wykonana matryca nie odbija światła. Dzięki temu nie męczysz tak bardzo wzroku, oczy Ci za to podziękują. Jaki rozmiar tego ekranu wybrać? To zależy:

Jeśli często zabierasz laptop ze sobą i korzystasz w różnych miejscach – wybierz jak najmniejszy, 15 cali i mniej. Pracujesz raczej w jednym miejscu a komputer jest z Tobą poza pracą sporadycznie – jak największy!

Decydując o rozdzielczości, warto pokusić się na opcję z Full HD. Ułatwi Ci to pracę choćby ze względu na to, że na ekranie zmieści się sporo ilość danych np. pracując z dokumentami albo arkuszami kalkulacyjnymi.

Wydajność

W tym miejscu nie warto wydawać grubych pieniędzy. Części takie jak najlepsza karta graficzna czy procesor nie wpłyną specjalnie na jakość pracy w biurze. Większość zadań jakie musi wykonać Twój sprzęt nie wymaga ogromnej mocy obliczeniowej. Nawet posługując się częściami z najniższej półki cenowej nie odczujesz praktycznie żadnej różnicy jeśli komputer musi ogarnąć kilka kart przeglądarki, arkuszy Excela i komunikator.

Pamięć RAM ma za to większe znaczenie, jak w każdym komputerze prywatnym czy biurowym – nigdy jej za wiele. Komputer zawsze dostosuje się i wykorzysta tyle ile potrzeba. W dzisiejszych laptopach nie znajdziesz już mniej niż 4GB, jednak w biurowych warto pokusić się nawet o 8GB RAM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here