Szukamy słuchawek! Który model wybrać?

0
30

Słuchawki wykorzystać można w wielu sytuacjach. Użyjesz ich w domu, kiedy pozostali domownicy potrzebują ciszy, a ty chcesz odsłuchać nową płytę ulubionego zespołu. Słuchawki przydatne będą również na siłowni, kiedy podczas treningu kardio oglądasz kolejny odcinek serialu. Oczywiście słuchawek używamy również w pracy, by łatwiej odciąć się od innych bodźców. Często również idąc ulicą chcemy wykorzystać dodatkowy czas na nadrobienie zaległości na youtubie. Jaki rodzaj słuchawek powinieneś wybrać do każdej z tych czynności? Podpowiadamy.

Słuchawki nauszne czy douszne?

Duże słuchawki okalające uszy, zakładane na czubek głowy. Tego rodzaju sprzęt bardzo często ma możliwość całkowitego wyciszenia dźwięków z otoczenia, dlatego zalecamy ich wybór jako słuchawek do biura. Modele wygłuszające przypadną również do gustu graczom i melomanom, którzy – chociaż z różnych powodów – lubią zanurzyć się w świat dźwięku.

Słuchawki douszne to zdecydowanie mniejsze, a tym samym zajmujące mniej miejsca w plecaku czy torebce, modele, które umieszczamy bezpośrednio w kanale słuchowym. Modele te coraz częściej wyposażone są w silikonowe osłonki, dzięki którym lepiej trzymają się w miejscu. Stabilność jest ich główną przewagą nad słuchawkami nausznymi, dlatego sprawdzą się w trakcie uprawiania sportu czy spaceru.

Słuchawki z kablem czy bez?

Innym aspektem, który pozwala wybrać najlepszy dla nas model słuchawek, jest sposób ich połączenia z urządzeniem emitującym dźwięk. W tym zakresie wyróżniamy słuchawki łączące się w tradycyjny sposób przez wejście audio (lub przejściówkę, jak w przypadku telefonów Apple) raz łączące się za pomocą technologii Bluetooth.

Zaletami słuchawek przewodowych jest lepsza jakość dźwięku – nie „znika” w transferze bezprzewodowym – oraz to, że nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu. Sprzęt pobiera energię bezpośrednio z urządzenia, do którego jest podłączony. Słuchawki Bluetooth korzystają z wbudowanego akumulatora, dlatego co jakiś czas trzeba je doładowywać. Alternatywą mogą być słuchawki, które działają zarówno z Bluetooth, jak i przez tradycyjne wejście. Zobacz, jakie słuchawki znajdziesz w Neo24 i dobierz te, które spełnią Twoje oczekiwania.

Czy słuchawki są zdrowe?

Można zastanowić się, czy używanie słuchawek na pewno jest bezpieczne dla naszego słuchu. Niewątpliwie ucho wewnętrzne jest bardziej narażone na uszkodzenia, jeśli często korzystamy z tego rodzaju urządzeń. Jeśli obawiasz się uszkodzenia słuchu, polecamy wybrać model nauszny. Dźwięk wprowadzany bezpośrednio do kanału słuchowego jest bardziej ryzykowny. Niezależnie jednak od rodzaju wybranych słuchawek, dla bezpieczeństwa słuchu zalecamy nie przekraczać progu szkodliwości, czyli 50 decybeli. Większość telefonów komórkowych informuje o przekroczeniu niebezpiecznego poziomu głośności, kiedy podłączony jest do nich zestaw słuchawkowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here