Wybieramy dodatkowe akcesoria do samochodu

0
200

Wakacje w pełni a wraz z nimi czas wzmożonych podróży. Jednym z najczęściej wybieranych środków transportu jest własny samochód. Zapewnia on dużą niezależność, a jednocześnie pozwala zabrać ze sobą naprawdę sporo bagażu bez obaw o wygodę czy konieczność wniesienia dodatkowych opłat. Podróż samochodem ma jednak to do siebie, że potrafi zająć wiele godzin. Dlatego warto zawczasu zadbać o to, aby minęła ona przyjemnie i komfortowo. Możemy nieco sobie w tym pomóc doposażając nasze cztery kółka w dodatkowe akcesoria do samochodu, które uprzyjemnią podróż i sprawią, że jej czas nie będzie nam się dłużył.

Czym tak naprawdę są tytułowe akcesoria samochodowe?

Akcesoria możemy podzielić na trzy kategorie:
– obowiązkowe: trójkąt ostrzegawczy, gaśnica,
– dodatkowe stricte dla auta: apteczka, linka holownicza, kable rozruchowe, latarka czy ciśnieniomierz do kół,
– dodatkowe podnoszące komfort podróży, którym poświęcimy więcej miejsca poniżej.

Akcesoria car audio, czyli jak uzyskać lepszą jakość dźwięku niewielkim nakładem kosztów?

Auta, którymi poruszamy się na co dzień są różne. Tym samym nie każdy ma w samochodzie najwyższej klasy sprzęt car audio, komplet głośników itd. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z pewnych rozwiązań tylko dlatego, że nie ma ich w standardzie. Sklepy z dedykowanym sprzętem mają w swojej ofercie subwoofery, wzmacniacze, konwertery czołowych światowych marek: Blaupunkt, Sony, Pioneer. Jedynie od naszej wyobraźni, potrzeb i umiejętności w zakresie elektryki samochodowej zależy jakie usprawnienia wdrożymy.
Jeśli nie czujemy się na siłach, możemy poprosić o pomoc jeden z wielu serwisów świadczących tego typu usługi.

W jakie jeszcze akcesoria warto wyposażyć nasze auto na czas wakacyjnych podróży?

W tym miejscu warto wymienić: ochronne nakładki na szyby z tyłu chroniące od słońca, nawigację samochodową, wideorejestrator, oraz różnego rodzaju uchwyty. Przykładowo uchwyt na napoje do samochodu to niezwykle wygodny gadżet, który dba zarówno o bezpieczeństwo podróżnych (gorący napój w rękach podczas jazdy to realne ryzyko poparzenia), jak i o czystość w aucie (wylana kawa to z reguły sporo sprzątania). Nie mniej istotny a wręcz wymagany jest uchwyt na telefon. Dzięki temu możemy swobodnie rozmawiać bez odrywania rąk od kierownicy.

Innym z drobnych, acz przydatnych akcesoriów są odświeżacze powietrza do auta. Zapewniają one miły zapach w trakcie wielogodzinnej podróży co z pewnością jest warte kilkunastu złotych na ich zakup.

Gdzie kupować potrzebne nam akcesoria samochodowe?

Tradycyjnie na tego typu zakupy warto udać się albo do jednego ze znanych sklepów z szeroko rozumianym sprzętem elektronicznym, albo szukać poszczególnych produktów w sklepach internetowych. Ta druga opcja ma ten minus, iż w przypadku gdy zakupiony produkt nie będzie nam pasował, jego zwrot potrwa znacznie dłużej niż wizyta w sklepie. Czy niskie ceny produktów powinny nas kusić? Przedział cenowy akcesoriów jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Akcesoria topowych marek mają zazwyczaj swoje odpowiedniki, które pod wieloma względami nie odbiegają pod względem funkcjonalności. Z drugiej strony należy zdawać sobie sprawę, że np. nowe głośniki to pewna inwestycja. Zakup najtańszych z możliwych może nie dać spodziewanych efektów a tym samym wydamy niepotrzebnie pieniądze. I na koniec uwaga dla wszystkich. Przy samochodach, chociażby za 20 tys. zł inwestycja w dodatki za kilkaset złotych naprawdę nie jest wysoka, szczególnie jeśli spędzamy za kierownicą wiele godzin w roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here