Wybieramy słuchawki! Na co zwrócić uwagę?

0
36

Dźwięki otoczenia zawsze na nas wpływają. Pozytywna reakcja oznacza, że dany dźwięk nas uspokaja. Wśród dużej części populacji do kojących należą dźwięki natury: las, szum wiatru, szemranie wody. Żyjąc w pośpiechu i chodząc ulicami miasta nie mamy jednak możliwości odciąć się od otaczającego nas hałasu, przez co zanieczyszczamy naszą audiosferę. Rozwiązaniem na te problemy mogą być słuchawki, które pozwolą nam odciąć się od negatywnych bodźców dźwiękowych. Jakie słuchawki wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Jakie rodzaje słuchawek znajdziesz na rynku?

Wybierając słuchawki warto zastanowić się przede wszystkim, do czego będziemy ich używać. Innego sprzętu potrzebujemy podczas uprawiania sportu, a innego podczas ośmiogodzinnej pracy w biurze. Poniżej przedstawiamy najważniejsze różnice:

Słuchawki douszne – umieszczamy je bezpośrednio w kanale słuchowym, są małe i lekkie.

Słuchawki nauszne – większe niż model douszny, okalają małżowinę ucha, dzięki czemu lepiej izolują dźwięki z zewnątrz.

Słuchawki sportowe – podobnie jak słuchawki nauszne, są lekkie i wygodne, należy je założyć na małżowinę, dzięki czemu pozostają nieruchome nawet podczas intensywnego wysiłku.

Zobacz słuchawki dostępne w Neo24.

Jak podłączyć słuchawki do urządzenia?

Słuchawki można podzielić również ze względu na sposób połączenia ich z urządzeniem audio.

Przewodowe – tradycyjny model, łączący się z urządzeniem za pomocą kabla z wejściem audio; wybierając słuchawki przewodowe zwróć uwagę na to, ile pierścieni ma końcówka audio, słuchawki do użytku domowego mają dwa pierścienie, słuchawki dedukowane urządzeniom profesjonalnym – trzy. Wadą słuchawek przewodowych jest możliwość wykonywania ruchów, uzależniona od długości kabla.

Bezprzewodowe – model zdecydowanie wygodniejszy, jeśli zamierzasz używać ich przede wszystkim na siłowni lub podczas innego rodzaju aktywności. Słuchawki bezprzewodowe łączą się ze źródłem dźwięku przez technologię Bluetooth, dlatego ważne jest, by Twoje urządzenie posiadało taką możliwość.

Polecane modele:

Słuchawki nauszne JBL BT T500BT

Wygodne, niedrogie i lekkie słuchawki nauszne bezprzewodowe, które mogą działać bez ładowania do 16 godzin, do ładowania zaś wystarczą tylko 2. Mimo niewysokiej ceny w swojej kategorii posiadają podbicie basu, dzięki czemu będziesz cieszyć się wysoką jakością dźwięku.

Słuchawki sportowe Samsung Flex

Sprzęt przeznaczony dla sportowców i osób bardziej aktywnych. Widełki pozwalają zaczepić słuchawki na uchu, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że wypadną. Kabel łączący ze sobą słuchawki sprytnie ukryto w pałąku, który możesz założyć na szyi, dzięki czemu nie ryzykujesz zaplątania się w niego podczas treningu.

Słuchawki przewodowe Sony MDR-ZX110

Tradycyjne słuchawki przewodowe cenionego producenta sprzętu audio. Przewód o długości 1,2 metra pozwala na dużą swobodę ruchu, dzięki czemu możesz z nimi zarówno wygodnie pracować, jak i podróżować. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość złożenia, dzięki czemu bezpiecznie je przetransportujesz w plecaku lub torebce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here