4 korzyści z wyboru serwera VPS
Liczne awarie i przestoje w działaniu serwisu internetowego zwykle oznaczają utratę wielu użytkowników oraz straty finansowe. Aby uniknąć takich zagrożeń, warto zadbać o dobry serwer. Optymalnym rozwiązaniem może być hosting VPS. Oto 4 korzyści z wyboru takiego serwera.
VPS to skrót od angielskiego wyrażenia Virtual Private Server, a więc mamy tu Wirtualny Prywatny Serwer. Na czym to polega w praktyce? Klient otrzymuje do dyspozycji część zasobów serwera. Oczywiście pozostałe części są wykorzystywane przez innych klientów. To, ile otrzyma się tych zasobów, zależy od wykupionego planu hostingowego. W przeciwieństwie jednak do hostingu współdzielonego w przypadku VPS jeden klient zostaje odseparowany od drugiego, może dysponować niezależnym oprogramowaniem bez względu na to, co zainstalują inni użytkownicy serwera. Serwer VPS to zatem bardzo atrakcyjne rozwiązanie, które z powodzeniem można zastosować przy dynamicznie rozwijających się serwisach i usługach internetowych. Poprosiliśmy ekspertów z firmy Domeny.pl o wskazanie największych korzyści z wyboru hostingu VPS.
Wysoka elastyczność bez konieczności pełnej obsługi
Decydując się na własny serwer, który fizycznie umieszczamy w siedzibie firmy, jednocześnie bierzemy na siebie poważny obowiązek utrzymania tej maszyny, jej konserwacji, serwisowania i drobiazgowej konfiguracji. Nie każdy przedsiębiorca ma odpowiednich pracowników, którzy mogą się tym zająć. Wybierając serwer VPS, unikamy takich problemów. Firmy hostingowe mają odpowiednich specjalistów, którzy dbają o serwery i o ich bezpieczeństwo. My możemy się skupić na potencjale, jaki daje VPS. To elastyczne rozwiązanie, które pozwala dokonywać znacznych konfiguracji i zapewnia szybki dostęp do zasobów na dysku.
Łatwe dostosowanie do potrzeb
Prędzej czy później przychodzi czas, gdy rozwijający się serwis potrzebuje coraz większych zasobów i coraz lepszych parametrów. W przypadku fizycznego serwera trzeba byłoby wymienić wiele komponentów. Natomiast serwer VPS może być łatwo dostosowany do rosnących potrzeb, ponieważ jest wirtualny. Dzięki temu można nie tylko zwiększyć błyskawicznie potrzebne zasoby, ale także je zmniejszyć w okresie przestoju w biznesie.
Gwarancja wysokich parametrów
W przypadku hostingu VPS można być pewnym, że nasz serwer nie będzie działał gorzej, niż to ustaliliśmy z firmą hostingową. Wszystko dlatego, że klient otrzymuje gwarantowaną moc obliczeniową. W takim przypadku nie ma znaczenia, że na przykład strona internetowa innego klienta wykazuje nagły wzrost zapotrzebowania na zasoby. My nie musimy się bać spadku wydajności. Do tego najlepsi dostawcy udzielają również gwarancji niezawodności SLA na poziomie powyżej 99%.
Wysoka niezależność
Serwer VPS to duży komfort dla właściciela serwisu internetowego lub usługi webowej, ale także po prostu niezależność. Wybierają VPS, uniezależniamy się od innych użytkowników serwera, możemy samodzielnie zarządzać wirtualnym systemem operacyjnym, a otrzymane zasoby możemy dowolnie konfigurować.
Hosting VPS to rozwiązanie dla wymagających, ale jeszcze nie na tyle, żeby musieli wybierać serwer dedykowany. VPS pozwala na dużą niezależność, a jednocześnie jest optymalnym hostingiem pod względem niezawodności.